Досить велика кількість людей, які використовують пластикові вікна, стикаються із проблемою їх запотівання. Конденсат, що виникає на склопакетах, погіршує освітленість приміщення і зводить нанівець огляд з вікон. Виною тому може бути мікроклімат у приміщенні у поєднанні з погодою на вулиці, несумлінний монтаж, а також деякі інші, перелічені нижче явища. Але, як правило, питання формулюється так: «Чому сильно пітніють пластикові вікна?».

Багато людей, не бажаючи вникати в питання, без розмов покладають всю провину на компанію, яка виробила і встановила вікна, що запотівають. Насправді, вина компаній-виробників та монтажників є причиною того, що вікна «потіють», лише у 4–5% випадків.

Найбільш часто зустрічаються ситуації, при яких запотівають вікна, виглядають вони так:

 • Вікна запотіють взимку, протягом усього періоду холодів;
 • Запотівання відбувається в ранковий час, приблизно до полудня;
 • Потіють вікна на кухні;
 • Конденсат з’являється на вікні тільки в одній кімнаті, тоді як у решті цього явища не спостерігається;

Протирати вікно немає сенсу, воно запітніє знову. Щоб усунути запотівання, слід виявити і усунути першопричину виникнення конденсату.

Чому потіють вікнаЧому пітніють пластикові вікна взимку і що з цим робити?

Існує кілька причин запотівання скла, що не залежать від якості робіт з виготовлення та монтажу вікон:

 • Комплектація вікна тонким, однокамерним склопакетом. Стандартний, без використання технологій енергозбереження, склопакет практично гарантовано запотіватиме в зимовий період часу.

Вирішення: заміна склопакета. Увага! Немає необхідності в заміні всього вікна, достатньо поміняти саме склопакет.

 • Утруднена вентиляція у приміщенні.

Вирішення: достатньо перевірити і при необхідності прочистити ваші вентиляційні решітки і канали;

 • Підвіконня, розташоване безпосередньо над батареєю. Таке його розташування ускладнює циркуляцію теплого повітря в приміщенні, що призводить до вищезгаданої різниці температур і появі конденсату.

Вирішення: можна зменшити глибину підвіконня, встановити додатковий обігрівач для скла або винести батарею на більшу відстань від стіни;

 • Чому потіють вікнаНе виконано переведення ваших вікон на зимовий режим. Вікна, що працюють у літньому режимі, відрізняються меншим ступенем теплоізоляції. Наслідком є низька температура внутрішньої сторони склопакета.

Вирішення: виконати переведення вікон на зимовий режим;

 • На підвіконні стоять рослини, що виділяють вологу.

Вирішення: забрати рослини в інше місце;

 • Приміщення не провітрюється.

Вирішення: незалежно від того, які у вас встановлені вікна, необхідно провітрювати кімнату щонайменше десять хвилин щодня;

 • При монтажі вікон було допущено помилку. Недбала робота фахівців, що встановлювали вікна, може призвести до виникнення продування, що знижують температуру склопакета.

Вирішення: усунути продування, що виникли;

Чому потіють вікнаПроблема запотівання вікон на кухні.

Окремо слід згадати, чому сильно пітніють пластикові вікна, розташовані на кухні. Висока вологість і температура повітря в даному приміщенні непереборні, тому до вибору вікна для кухні слід підійти максимально відповідально. Двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом стане відмінним рішенням.

Парадокс, але дерев’яні (особливо старі) вікна потіють набагато рідше за сучасні аналоги. Справа в тому, що потріскане дерево, на відміну від ідеально підігнаних пластикових рам і укосів, добре пропускає повітря.

У разі виникнення конденсату між склопакетами з внутрішньої сторони має місце дефект вікна або монтажу. Зверніться до компанії, що встановлювала вікна.