З відходом теплих літньо-осінніх днів і приходом похолодання постає закономірне питання — чи можна проводити установку металопластикових віконних конструкцій в холодну пору року? Це питання ставлять абсолютно всі: і замовники вікон, і фахівці віконних компаній. Суть питання в тому, щоб зрозуміти, які у монтажу вікон у холодну пору року існують особливості, порівняно з монтажем у теплу пору року.

Чи можна встановлювати металопластикові вікна в холодну пору року?

Відповідь однозначна – так. Особливостей такого монтажу зовсім небагато. Їхня велика частина стосується виключно виконавців робіт, а не клієнтів, особливо, якщо монтаж виконується в опалювальному приміщенні, оскільки в такому випадку достатньо лише привезти віконні конструкції та монтажні матеріали на об’єкт заздалегідь, щоб вони провели деякий час у теплому приміщенні та набрали нормальну, плюсову температуру. Сам монтаж виконується за тією ж технологією, що і в теплу пору року. Особливості незначні і стосуються переважно застосування герметизуючих матеріалів із зовнішнього боку монтажного шва, тобто з вуличного боку. Так, звичайно, потрібно враховувати, що не всі матеріали можуть застосовуватись за негативних температур. Відповідальність за це лежить на виконавці робіт, але й клієнт може також проконтролювати цей момент. Він може поцікавитися у виконавців робіт про властивості застосовуваних матеріалів та переглянути відповідну інформацію на упаковці продукту.

Навіть найхолоднішою зимою потрібно провітрювати житлові приміщення! А якщо ні, то в кімнатах буде накопичуватися вуглекислий газ і радон, які викликатимуть у Вас втому, головний біль і поганий сон.

Застосування монтажної піни в холодну пору року.

Під час монтажу металопластикових вікон у холодну пору року складніше застосовувати монтажну піну, що використовується для організації монтажного шва. Незважаючи на те, що у багатьох марок монтажної піни існують «зимові» модифікації, як правило, їхня температура в процесі застосування все одно має бути позитивною. Незважаючи на те, що згідно з інформацією на упаковці, монтажну піну можна застосовувати при температурах навіть нижче -15 градусів, температура балона все ж таки повинна бути не нижче +5 градусів Цельсія. Однак, якщо приміщення опалюється, то монтаж вікон взимку практично нічим не відрізняється від монтажу влітку, з урахуванням згаданих вище нюансів.

Не треба боятися замерзнути під час встановлення вікон у холодну пору року!

Часто клієнти побоюються, що при монтажі металопластикових вікон у холодну пору року приміщення буде переохолоджене. Це помилка. Приміщення не встигає переохолодитись за той період часу, протягом якого віконний отвір знаходиться у відкритому стані, якщо, звичайно, на вулиці не мінус 40 градусів, але за таких низьких температур монтаж виконують лише «гарячі голови», для яких результат не важливий.

Якщо установка металопластикових вікон у холодну пору року виконана правильно, з використанням якісних матеріалів та дотриманням технології зимового монтажу, тоді навіть при температурі за вікном – 20-25 градусів у кімнаті буде не менше +18!

Підведемо підсумок.

Таким чином, установка металопластикових вікон у холодну пору року має свої особливості. Але пов’язані вони, переважно, із застосуванням монтажних матеріалів, відповідних до пори року. Так, що встановлення металопластикових вікон у холодну пору року не тільки можна виконувати, але можна сміливо говорити про те, що клієнт прийме правильне рішення, якщо запланує заміну або встановлення вікон на холодний період року.