Наш клімат може порадувати нас спекотними днями влітку, а взимку на нас може чекати сильний мороз. Восени та навесні – сльота та негативна температура. У ці дні одна втіха – повернутися до свого теплого затишного будинку і розслабитися за улюбленою справою. Але що робити, якщо навіть вдома не так уже й тепло і затишно? Низька теплоізоляція приміщення – досить гостра проблема нашої країни. Усі її рішення або тягнуть за собою сильні фінансові витрати або недовговічні. Адже хочеться так, щоб раз і назавжди захистити свій будинок від холоду і більше про це не згадувати. Подібний засіб знайдено вже давно і, наприклад, у Європі має величезну популярність. Це рішення – енергозберігаюче вікно. Багато хто з нас про нього чув, але мало хто дійсно цікавився подібними вікнами. Енергозберігаюче вікно: що це і з чим його їдять? Зараз ми в цьому разом розберемося.

Переваги енергозберігаючого вікна

Що таке енергозберігаючі вікнаФахівцями доведено, що від 30 до 70% кімнатного тепла йде надвір через вікна. При цьому необов’язково, щоб вони були старими та неякісними. Навіть сучасні пластикові конструкції в невеликій кількості пропускають тепло через скло та профіль та ще й запускають холод з вулиці. А тепер уявіть, 30-70% тепла у вашому будинку йде через вікна, втрату тепла ми компенсуємо потужнішим опаленням або електронними обігрівачами, що спричиняє додаткові фінансові витрати.

Чим відрізняються енергозберігаючі вікна від звичайних

Що таке енергозберігаючі вікнаПеред тим як правильно вибрати і перевірити енергозберігаючі вікна, потрібно зрозуміти, що ж вони являють собою. При виборі звичайного вікна акцентуємо увагу на профілі і мало часу приділяємо склопакету. У випадку з енергозберігаючим склом все навпаки. Більшість своїх властивостей та переваг воно набуває саме завдяки склопакету, а точніше, завдяки склу. Дане скло нам знайоме під назвою енергозберігаюче, енергоефективне або просто тепле, але професіонали найчастіше називають його низькоемісійним.
Ця назва походить від терміна «емісійний спектр», яким позначають інтенсивність світлового випромінювання будь-якого об’єкта. Саме слово «емісія» у перекладі з латинської означає «випускання». Тобто низькоемісійне скло – це таке скло, яке випромінює мінімум випромінювань.
Думаю, тепер зрозуміло, що є енергозберігаючі вікна, що це за своєю суттю — дзеркало. Відмінність у тому, що воно відбиває не все світло, а лише теплові потоки.
Таке вікно знадобиться не лише взимку, а й улітку. За допомогою нього кімната не перегріватиметься в спеку, адже іони срібла не пропускають інфрачервоне випромінювання від сонця, тобто у вашому будинку завжди буде комфортна температура: взимку – не холодно, а влітку – не спекотно.

Свої властивості тепле скло набуває за рахунок спеціального покриття іонами срібла, яке не пропускає інфрачервоні промені, а відбиває їх від себе.

Що таке енергозберігаючі вікнаНизькоемісійний шар може наноситися на скло двома різними способами: твердим (к-покриття) та м’яким (i-покриття). К-покриття є невід’ємною частиною самого скла. В результаті хімічної реакції в процесі виробництва на скло наноситься найтонший шар оксиду срібла, товщиною в 0,4-0,6 мкм (мікрометрів), що в десять разів тонше за людську волосину. I-покриття наносять на вже готове скло у вакуумному середовищі. Напилення срібла в цьому випадку набагато тонше — 0,08-0,12 мкм. Енергозберігаючий шар завжди знаходиться з внутрішньої сторони склопакета, тому зношування та згубний вплив навколишнього середовища йому не страшні. Що таке енергозберігаючі вікна та скло, ми вже розібралися, але це ще не всі засоби утеплення вікна. Для більшого захисту від холоду енергозберігаючий склопакет заповнюють аргоном або криптоном. Ці гази є інертними, вони не вступають у жодні хімічні реакції, не мають ні запаху, ні кольору.

Завдяки особливій щільності аргон і криптон є великою перешкодою для теплових та звукових потоків, тобто крім відмінного теплозахисту за допомогою енергозберігаючого склопакета, ви досягнете гарної звукоізоляції.

Для людини інертні гази не є небезпечними. При розбиванні скла, аргон і криптон швидко випаровуються, змішуються з повітрям і ніяк не дають про себе знати.

Як перевірити чи дійсно вікно енергозберігаюче

Що таке енергозберігаючі вікнаНа перший погляд тепле скло нічим не відрізняється від звичайного, воно також пропускає світло, не має кольору і таке ж тендітне. Розпізнати вікна з енергозберігаючим склом можна за допомогою запальнички. Якщо піднести полум’я запальнички до звичайного склопакета, можна побачити роздвоєне (на склопакеті з двома стеклами) або потрійне (на склопакетах в три скла) відображення на кожному склі. Усі зображення нічим не відрізняються одне від одного. Якщо піднести полум’я до низькоемісійного скла, одне (або два) із зображень матиме червоний відтінок. Щоб зрозуміти природу цього випромінювання, потрібно трохи згадати курс фізики та оптики. Бачене нами світло – це лише частина світлового випромінювання. В цілому світловий спектр поділений на інфрачервоне, ультрафіолетове та видиме випромінювання. Нашому оку доступне тільки видиме випромінювання (через це воно і отримало свою назву) інфрачервоне (теплове, ІЧ-випромінювання) та ультрафіолетове залишається непомітним. Звичайне скло пропускає через себе весь світловий діапазон, а енергозберігаюче відображає інфрачервоне світло. В результаті заломлення світла, у відображенні скла, ми бачимо ІЧ випромінювання, яке має червоний відтінок.

Що таке енергозберігаючі вікнаІснує ще один спосіб відрізнити низькоемісійне скло. Деякі фірми для наочності встановлюють у своїх офісах стенди із зразками скла та лампами, завдяки яким ми можемо власноруч відчути, чим відрізняються енергозберігаючі вікна від звичайних. Якщо потримати увімкнену лампу над звичайним склом, воно досить швидко нагріється. Енергозберігаюче скло почне нагріватися тільки через 10-15 хвилин безперервного світла і навіть після цього його температура буде меншою за температуру звичайного скла.

Думаю, у вас більше не буде сумнівів у перевагах енергозберігаючих вікон над звичайними при виборі нових вікон і ви ухвалите правильне рішення.